Listopad 2007

Na lidi padají zimní depky

28. listopadu 2007 v 21:02 | Oliva |  Deník
Právě jsem si uvědomila, že se v tom neutápím sama, např. jsem si přečetla Petry zápis. Že by špatné nálady byly tím, že už bývá celý den pod nulou, ráno tma a zima, pořád náledí, vánice, občas sníh nebo ještě lépe - sníh s deštěm? Popodzimní únava, únava ze školy, nervy z Vánoc?

Mám toho všeho nějak po krk. Na koních by se dusno fakt dalo krájet, je to tam čím dál tím horší, jsem zvědavá, jak tam ještě celou tuhle sezónu vydržím. A ještě ty jednotlivci... Škola mě zaměstnává mnohem víc než bych chtěla, nemluvě jen o úkolech. Celý to všechno hnusný pořád valím před sebou - ráno otrávená vstávám brzo, oblíknu se, venku je obvykle tak mínus 5, tma jak v pytli, náledí, strašná zima, drkotajíc dojdu na zastávku, pak dvakrát přestupuju, v tramvaji se na mě tlačí protivný lidi, celý dopoledne ve škole, i tam už je to s těma lidma takový napolovic zhroucený, když nejedu na koně, přijedu domů ve 4, udělám úkoly a zalehnu, a když jedu na koně, asi si dovedete představit, jak ten den vypadá. O víkendu si tak tak odpočinu, ale vždycky hrozně rychle uteče. Do toho všeho už ve mně začíná hlodat červíček, že bych se jako už možná měla dát do nakupování nějakejch dárků, což by nebyl až takovej problém, když bych věděla, co kupovat. Ještě má Matýsek angínu, tak čekám, kdy to chytnu.

Myslím si, že i lidi ze třídy o mě začínají mít nemilé mínění, ale nebudu to tu moc rozvádět, z jednoho prostého důvodu. P., doufám že počítáš s tím, že je 15.12. ta besídka v Lipencích a nikam nerazíš!!! To bys mě zklamala. Tak já zas mažu, dělat úkoly. A všichni - hlavu vzhůru, když mě se to nějak nedaří.

Stereotypní podzim

10. listopadu 2007 v 23:33 Deník
Vůbec nevím, kde začít. Asi ani nemá cenu zmiňovat, jak to tu zanedbávám, i když jsem koukala, že je to už skoro měsíc od posledního zápisu. Jak se všichni máte? Já celkem dobře, pořád samý stereotyp. Nějak jsem si na něj už zvykla. Zvykat si na stereotyp? Lol xD Jediná novinka, která mě za poslední dobu napadá, je to, že mám druhou dírku v pravém uchu. Tak dlouho jsem to odsuzovala, až jí mám taky xD Do budoucna totiž do pravého plánuju celkem tři a do levého dvě. Já, která pořád ztrácím náušnice. No nic.

Školou pořád proplouvám celkem dobře. V úterý máme třídní schůzky (čtvrtletní), tak jsme byli seznámeni s tím, kdo má ze třídy slabý prospěch. Vesměs jsou to pořád tytéž lidi, já mezi nimi naštěstí nejsem. Pořád se držím tak nějak u té dvojkové linie. Jen z dějáku jsme psali pouze jednu písemku a z té jsem obržela 3- a to profesorka konstatovala, že ještě slabý prospěch není, ale 3-4 už je. Jak málo stačí k připsání na seznam hříšníků se slabým prospěchem... Naše situace se španělštinou se zlepšila. Celkem už to všichni chápeme. Matika je pořád stejná, profesorka vykládá strašně rychle. Díky Bohu, že jsem ze čtvrtletky dostala trojku. Příští týden na TPP vařím čočkový salát. Myslím, že si všichni ohromě pochunají, včetně mě xD

Koně mě pomalu začínají deptat až do morku kosti. Hlavně Nora, ta mě ve čtvrtek fakt dorazila, jestli chceš Rejžo, někdy ti to povyprávím... Mimochodem, platí tenhle úterek? Jo ještě, naše oblíbená Lenička má stále moje návleky. Je pořád na mě hnusnější a hnusnější a ve čtvrtek večer mi píše, jestli bych za ní nemohla vzít službu. Nevím, proč se mě nezeptala rovnou na koních, no asi proto, že ví, kam bych jí odporoučela.

Dneska jsem do školy dělala vzorník koření, teáčko (to nebyla až zas tak úplně moje práce...), tosku, literaturu a ještě mě čeká čtenářský deník a musím přepsat dva jídelníčky. Úkoly mě jednou zahltěj... Ale snad nebudu dělat jenom úkoly, s Petrou jsem se domluvila, že někdy půjdeme na Ratatouille do kina, myslím, že než my dvě se tam dostanem, dávno to přestanou dávat xD Příští neděli bych měla podle všeho jít do divadla. Já do divadla, chápete? Já to asi nechápu. Naposledy jsem byla snad ve Stavovským divadle s Reinischovou ve třetí třídě. No dobře, od tý doby jsem v nějakým tom divadle taky už byla, ale ne dobrovolně. Tak jsem na to zvědavá.

Možná bych už měla jít spát, sice zítra nevstávám, ale taky důvěrně znáte zákon schválnosti? Když musím vstávat do školy, dělá mi strašný problém se vyhrabat z postele. Ale dneska? Probudila jsem se před šestou a úplně čilá koukala do stropu do půl sedmý. Pak jsem naštěstí ještě usnula. Taky máte ten pocit, že zákon schválnosti je jediný zákon, který vždy spolehlivě funguje?
Btw. trošku už mě začíná na mým blogu štvát tenhle vzhled, jenže nějak nemám čas ani kreativní myšlenku na změnu. Řekněte, je ten vzhled hodně zoufalej?

Že by to byl zápis?

3. listopadu 2007 v 20:10 Deník
Máslo bude stát 60,-Kč.
Už tu mám zase reklamu.
Vůbec nevím co psát.
Omlouvám se, že jsem tak dlouho nepsala.
Omluvte mě, asi žiju v jiném světě...