Sláva kořenové zelenině

12. září 2007 v 21:02 | Oliva |  Deník
Sice jsem psala zápis předevčírem, ale říkala jsem si, že zase něco spatlám, protože je máma na cvičení a mám klid. Zítra budu na koních a v pátek jedu na závody, takže další zápis až někdy...

Včera ráno nám odpadla dvouhodinovka těláku, takže jsme měli od deseti. To bylo super, vstávala jsem v osm! To už se mi dlouho ve všední den nepoštěstilo (a nepoštěsí). Načež jsem v buse potkala F.J. a trošku jsme kecali jako o škole a tak. Prý nemaj na škole ani jednu holku (no kdo by se na automechanikovi divil) a do třídy s nimi chodí jeden !dvacetiletý! kluk. Prý asi třikrát propadl? Ne, vlastně nedodělal kdysi prvák tak ho dělá znova. No ve škole jsme měli nauku o potravinách a mluvili jsme o takových těch zdravých kravinách, jsme s holkama říkali, že za chvíli budem rodiče poučovat v čem je kolik éček, co nemají kupovat atd xD Pak jsme měli literaturu a profesorka nejspíš zjistila, že vůbec nic neumíme. No nevadí... Večer na koních jsme se dozvěděli, že možná nepojedem na závody, jelikož máme opět něco s koněm (Rejžo, nevím jestli to čteš, ale Lugáno má nějaký nateklý zadní či co). S Viky jsme konstatovali, že ty koně pod náma nějak padaj xD Ne vážně - prý asi už 10 let se jezdila pořád jedna nízká kategorie, protože nebyli lidi a když už teď jakš takš na tu vyšší kategorii máme a i bysme to zvládli, tak to zas nezvládaj koně xD Nojo, ti z Prahy budou jako obvykle zase outsideři. Zvláštní, že? Ale je to tak.

Dneska byl tak trošku hektický den. Ráno jsem nějak neslyšela budík či co a tak jsem samozřejmě zaspala. Máma přišla do mýho pokoje asi v 6:27 se slovy: "Ty ještě nevstáváš?" Načež jsem na sebe hodila to co bylo po ruce, navlíkla čočky (což mi vůbec nešlo), dvakrát projela vlasy hřebenem, drapla tašku a běžela na bus. Kupodivu jsem to stihla v rekordním čase - v 6:35 jsem stála před barákem a krásně tak stihla autobus v 6:37. První 4 hodiny jsme měli TPP, cože je technologie přípravy pokrmů, což je perostě a jednoduše vaření. Zatím jsme měli teorii a normovali si nějakej jídelní lístek či co. Takže příští týden budeme vařit:
Studený předkrm: obložené chlebíčky s rajčaty
Polévka: zeleninová polévka
Hlavní chod: květák s vejci (mj. mozeček)
Příloha 1: vařené brambory
Příloha 2: okurkový salát
Dezert / moučník: jablka v těstíčku
Je to rozdělené tak, že každý vaří jeden ten chod, popř. 2 lidi vaří 1 chod, pak jsou tam nějaké pomocné funkce, např. někdo kdo uklízí, připravuje jídelní lístek, nakupuje a účtuje (suroviny si musíme kupovat z NAŠICH peněz! vyděrači to jsou). Naštěstí se to pokaždé všechno prostřídá. Na mě zbyly tzv. výrobní práce (jelikož jsem na konci abecedy), což znamená, že si přinesu 2kg kořenové zeleniny - mrkev, petržel, celer - a budu se učit krájet. Naštěstí krájí ještě i někdo jinej. Ale ty 2kg si musím sama obstarat a zas to nakrájený přinýst domů!! No co my budeme dělat s dvěma kilama kořenový zeleniny?! Že bysme nějak vařili takový tyhle poctivý polívky, to se říct nedá. No uvidíme, nějak to dopadne. Včera nám přišly ty kuchařský oblečky, no naprosto hrozný. Mám to jak pyžamo xD Doufám, že se nikdy v životě nebudu živit jako kuchařka. Ehm.

Musím to ukončit, protože si musím ještě obalit učebnice (koupila jsem nový v Luxoru) a měla bych se kouknout na špáninu. Skoro nikdo to v tý třídě nechápem, jedna holka dneska dokonce šla za profesorem a rozbrečela se, no jestli by jí to nemohl někdy vysvětlit. Ach jo. Pak si taky máme něco připravit zítra na AJ, ale to se mi nechce, máme jí až pátou hodinu, ze šesti, tak to stihnu. To mě tak neuvěřitelně deptá!!!! Ve čtvrtek máme do dvou, takže když jedu domů, tak přijedu ve tři a hned v půl 4 zas musim jet na koně, ale kdybych na ně jela rovnou ze školy, tak tam jsem už před třetí a to tam nikdo neni. V úterý máme do tří a stíhám to akorát hezky v klidu jet ze školy na koně. Ne ale já si nebudu drásat nervy, to chce klid a nohy v teple... Ode dneška už konečně funguje jídelna, ale o obědech snad až někdy příště...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rejža Rejža | 12. září 2007 v 21:21 | Reagovat

Teda Báro ty zachvíly budeš vědet o éčkách víc než já(a to už je co říct :-)).A s těma konma je to nějaký divný, a to nepojedete ani na mistrák??? :-O.já nemůžu najít žádný oddíl v kterym bych mohla jezdit v sedle.:-(nevíš o nějakym?? ;-) tak se někdy musíme v těch vršovicích sejít.:-)

2 Oliva Oliva | 13. září 2007 v 22:50 | Reagovat

Jé Rejží ty to čteš? To je fajn x) A o éčkách teda nevím nevím xD A sejít se někdy musíme! Víš, co mě napadlo? Že kdybsme měli nějakej den třeba stejně nebo podobně, tak bysme se mohli scházet pravidelně (jako např. kdybysme měly obě každý pondělí do 2), víš jak to myslím?

3 Petrushka Petrushka | 14. září 2007 v 13:25 | Reagovat

A vědět o éčkách více než já (a to je už je též co říct, neboť moje matka je éčková fanatička a tak to slyším každou chvíli) XD.

Vaření Ti vážně nezávidím. Ale má to výhodu - budeš umět výborně vařit.

Heh... Z tebe kuchařka? XD. Vždyť chceš jít na výšku.

4 Lukáš Lukáš | E-mail | 5. května 2008 v 15:42 | Reagovat

píčo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama