Další školní zážitky

10. září 2007 v 21:01 | Oliva |  Deník
Och och. Tak Petrushka odjela na tzv. "adaptační kurz", říkám to dobře? Taky bych nějakej takovej brala. Jak psala na blogu, že v současné nové třídě je to jiné, že každý z naší bývalý třídy by si jí určitě představil v rohu s knížkou v ruce, tak já to mám obdobné. Sice jsem neseděla v rohu a s knížkou už vůbec ne xD, ale tak P. ví, jak to bylo. Ve škole máme hrozně v pohodě lidi. Teda oprava - ve třídě, lidi ze školy jsem nějak nestihla poznat. Přestávky máme nějak úplně čínsky krátký, vůbec nezvoní tak jak na základce a hlavně ani jinak nezvoní. Tedy, abych zase nekřivdila - zvoní. Ale jak? Přirovnala bych to k takovýmu tomu tónu jako když zazvoníte na někoho v paneláku a on vám odemkne tím způsobem, že zacrčí takovej ten zvuk a vy projdete. Tedy, k tomuhle zvuku to přirovnaly holky (spolužačky). Navíc je to ale úplně hrozně potichu, takže ve třídě neni slyšet vůbec nic, ani když je hrobový ticho a vykládá jen učitel. Maximálně na chodbě to slyšíme. Možná si časem vytříbíme natolik sluch, že to slyšet bude xD Ale neslyšej to ani profesoři, tak nevim nevim...

Jo o čem jsem to mluvila? Ať žije skleróza. Ty lidi ze třídy - že jsou v pohodě. Víte čím to bude, že např. já i Petra máme v pohodě lidi ze třídy, i když si možná pod tím představujem něco trošku jinýho? Dneska jsem nad tím přemejšlela a vlastně mi došlo, že nejenom to zaměření je důležitý (to samozřejmě v první řadě), ale taky třeba ten průměr, do kterýho tam jdou. My jsme to měli celkem těžký a taky se tam zatím neobjevily žádný s prominutím hloupý dilinky a tak. No ale to zatím všechno ukáže čas. To mi připomnělo, Petro, že jedna holka ze třídy chodila na základku do Radotína, kam přešly Černý hlavy , tak jsme se o nich bavily. Říkala, že prý tam nebyly moc oblíbený, jak chodily furt na diskotéky, chlastat apod., vždyť to známe. A že vykládly o Lipencích takový věci prej... No vyložila jsem jí to, jak to bylo s tou jejich mámou a docela se divila...

Jinak všichni totálně plaveme ve španělštině. Máme takovýho učitele, no může mu bejt tak kolem 70ti. To by nebylo na závadu, jenže on vypadá jak kdyby vůbec nikdy neučil. Pořád něco mele španělsky a říká ať si to napíšem, ale jak my si to máme napsat když to slyšíme poprvý a nevíme jak se to píše?? A když ho poprosíme, jestli by to nemohl napsat na tabuli, tak to teda napíše, ale má přitom tak otrávenej xicht... A pak taky vždycky řekne nějaký nový slovíčko španělsky a ptá se co to znamená česky, načež mu nikdo neodpoví, protože jsme to samozřejmě nikdy neslyšeli, tak nám to teda řekne co to znamená... Jako by nechápal že se tu španělštinu učíme úplně od nuly, fakt...Takže to vůbec nikdo nepobíráme. No pak na technice administrativy se učíme psát všema deseti, fakt moc zábavný xD Zatím se učíme prostřední řadu, takže píšeme slova jako kajak, kakadů, jaffa a podobně, aniž bysme se dívali na klávesnici. No jsem zvědavá, jak mi to půjde.

Tak já musim končit, máma za chvilu přijde ze cvičení a já ještě musim žehlit (no teda nemusim, ale měla bych). Tak doufám že nevzbudim Matese a budu to mít rychle za sebou. A zítra ráno nám odpadá dvouhodinovka těláku, takže máme od desíti, no sladký spánek forever baby!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petrushka Petrushka | 12. září 2007 v 18:49 | Reagovat

No škola je opravdu zajímavá.

Zvláště španělština. Něco podobného zažívají lidé, co u nás něměli na zš angličtinu.

Eh... Jak se jmenuje přesně ten váš předmět na psaní všemi deseti? Vypočetní technika a administrativa? My tam zatím nic nedělali, ale zítra ji máme také.

Doufám, že Tě zítra ráno potkám :)).

A jak celkově zvládáš školu? Už jste psali nějaký test?

2 Oliva Oliva | 12. září 2007 v 20:25 | Reagovat

Ne ten náš předmět se fakt jmenuje TECHNIKA ADMINISTRATIVY. Už ses mě na to ptala minule, já to opravdu píšu dobře!! Ten váš předmět bude zřejmě něco jiného.

No a školu zvládám tak nějak, ehm... V rámci možností. Musím se kouknout na špáninu...:(

3 Petrushka Petrushka | 14. září 2007 v 13:21 | Reagovat

Ptala minule? Lol xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama