Červenec 2007

Krásná školní představa

18. července 2007 v 18:03 | Oliva |  Deník
Za poslední (dva) dny se toho moc neudálo. Vlastně nic, co by stálo za jakoukoliv zmínku. Jo, akorát mi dneska volala ženská z Eiffel Optic, že už pro mě má čočky, tak se tam zítra stavím. Ne že by se mi tam nějak v tom horku chtělo, ale musím si je vyzvednout a zacálovat, a navíc ještě musim do Lidický do Tribo salónu pro náhradní kuličku do piercingu, protože mám v uších spirálky a od jedný se mi odšroubovala kulička, tak abych jí na táboře (nebo kdekoliv jinde) neztratila. Jo abych nezapomněla - dneska mi psal spolužák Filip, jak se mám. Mám pocit, že mi píše nějak často. Pořád na icq a dnes už dokonce na mobil. Jsem hnusná, ale neodpověděla jsem mu. Ptá se mě pořád. Asi si myslí, že by se ještě mohlo něco mezi náma změnit... Chudák.

Poslední dobou mě dostává babka. Nevím, možná že já jdu do větší a větší puberty, nebo ona do přechodu. Nebo obojí zároveň. Pořád se hádáme a nějak na to nemám sílu. Ale ty kecy, kdybyste to slyšeli... Zrovna dneska jsme se nějak dostali k tématu brejle a čočky. Ona prej, ať ty čočky nenosím, že mi zkazí oči a blbě přes ně uvidím. No co jsem jí na to měla říct?? To mě fakt dostává. Nebo třeba pořád nadává Maxíčkovi. Chudák malej. Poslední dobou mě fakt úplně deptá, už se těším, až vypadnu na to soustřeďko.

Jinak budu určitě pořád myslet na školu. Přesněji na to, jak to, jak budu v neděli 2.září tak strašně nervózní, že usnu ve 2 ráno a pak budu mít kruhy pod očima. Třetího vstanu, samozřejmě zaspím, rychle se oblíknu, tričko obráceně, dám si čočky, obě naruby, takže uvidím prd, pokusím se namalovat, skončí to zoufalým pokusem s rozmazanýma očima. Následně mi ujede autobus a s dalším skončím v dopravní zácpě, ve škole mě bude muset školník dovést do třídy, jelikož absolutně nebudu vědět, kde je. Minimálně s půlhodinovým spožděním dorazím do třídy neučesaná a s trikem naruby, načež všichni na mě budou nahlížet jako na exota a profesoři si hned udělají obrázek. Usadím se do první lavice u katedry vedle nějakého hrozného šprta s brýlemi a zády rovnými jak pravítko, protože jinde nebude místo. Od té chvíle se se mnou nikdo nebude bavit, všichni mě budou pomlouvat a tak to bude po celé 4 roky. Pro profesorky a profesory budu "ta, která přišla hned první den pozdě", pro školníka "ta, která ani neví, kde má třídu", pro uklízečky "ta, která nám tu prvního září našlapala, protože se ani nepřezula" a pro spolužáky "ta nemožná slepice, která chodí rozcuchaná a s rozmazanýma očima". Pěkné vyhlídky, že? xD Trošku jsem se zasnila.

Mám strašný nehty. Odřenej lak, každej jinak krátkej, některý zlomený, některý utrhaný, škrábou, fuj. Musím s nima něco provýst, ale moje lenost mě ubíjí. Jsem líná, ale přitom se hrozně nudím. Divná kombinace, že? No nic, zítra to bude snad lepší, pozítří taky a v sobotu už konečně pádím. Ještě se musím nějak domluvit s holkama... Dneska jsem byla poprvý od příjezdu z Řecka v bazénu. Řeknu vám, oproti tama je to pěkně ledový. No nic, tak já půjdu, hlídám tu Matese a čůrá mi na koberec...O:-) Ještě než odjedu, tak se ozvu...

Trošku mimo?!

16. července 2007 v 14:55 | Oliva |  Deník
No jo, asi bych měla něco napsat po týdnu v Řecku. Vlastně jsem už na blog nepsala asi 10 dní (přesně nevím, jsem líná to počítat). Nejspíš čekáte, že napíšu, jak to tam vypadalo, co se dělo atd., ale jsem líná. Líná?? Líná. Ne, spíš praštěná. Nějak mi všechno leze na mozek. Léto, prázdniny, vidina nové školy a vůbec. Mám tu naplno (dobře, naplno ne) puštěný rádio a tak se vůbec nesoustředím, co píšu. Asi stárnu (kdo by to byl řek xD), protože se prostě na ten zápis nedokážu soustředit při poslouchání. Nebo to bude absťákem po hudbě (v Řecku bylo ticho jak v hrobě, maximálně tam byl 2x do týdne jakýsi Řecký večer, kde hráli buď nějaké spešl řecké národní písně nebo hitovky od Cher, Abby a podobně xD). Takže se doma stále nemůžu nabažit hudby a víc vnímám to, co hrají, než abych pořádně psala. Jo, to bude pravděpodobnější, páč stáří absolutně nepřichází v úvahu xD.

Teď mě tak napadlo - co bych dělala, kdyby neexistovaly závorky? Jednak s nima všude píšu, jen se podívejte nahoru, všude samá závorka. A druhak (zvláštní slovo) - vidíte, zase závorka xD - druhak prostě jsou závorky potřebné pro smajlíky. Pro zápis spíš používám smajlík ve tvaru "iks dé", tedy xD. Na ICQ ale musím používat závorky, páč kdybych tam napsala xD, tak se nevytvoří smajlík žádnej. Musím použít tedy závorku :) a udělá se usměvavý smajl. Když ovšem chci chechtacího (podoba iks dé), tak dám dvojtečku a déčko (tedy tak :D), takže stejně závorka upadá. Sakra jsem normální?? Celý odstavec promelu o závorkách :-D Radši toho nechám.

Jo Rejži, včera jsem potkala na skypu Chrisťu, ale nějak jsem opomněla jí napsat, tak jí kdyžtak napíšu já nebo ty, jestli jí tam uvidíš, ju? Teda snad to nebyli rodiče. A mám se jí zeptat na fialový legíny, růžovou sukýnku a co ty bílý trika? Nějaký koupíme? A jak si na tom s Kájovou hudbou? xD Do tábora času málo. Teď mě napadlo - čteš ještě vůbec můj blog? Abych tu nepsala do prázdna nějaký věci o trikách apod. Kdyžtak mi napiš komentář, abych věděla.

Nějak se nudím a cítím, že bude hůř. Tenhle týden ještě budu oxidovat doma a pak jedu na 14 dní na soustřeďko, tak nebudu hnít doma. Pak proběhnou snad nějaké ty "výměnné pobyty" (že, Petro xD) a pak budu zas do konce srpna trčet v Lipencích. Nic proti nim, ale znáte nudu. Vždycky se někudy vloudí, mrcha... P., nebudeš mít někdy v srpnu čas? Zašly bysme na to kafe :D (V překladu venčení čoklů.)
Tak se mějte, loučí se s vámi trochu opálená, dost prosluněná, malinko zpruzená rodiči, krapet znuděná a těšící se na nějaké dny plné akcí Bařenka-Oliva.

Co to s váma je, lidi?

5. července 2007 v 17:32 | Oliva |  Deník
První prázdninový týden jsem proležela v posteli. Jak pozitivní, že? Měla jsem horečku, bolela mě hlava, klouby, svaly, prostě typická viróza. Máma se bála co mi je (aby jsme vůbec odletěli na tu dovolenou) tak jsme včera byli u doktorky, no a mám ještě nějakej ten den ležet v posteli a cucat Tantum Verde.

Teď už se cítím celkem fajn, zítra máme nějakou rodinnou oslavu (opět, ale tentokrát z dědovy strany), to bude opět zábava, přesně jako minule. Nazítří dopoledne ještě musím vyrazit nakoupit nějaký džínový kraťasy, sluneční brejle a čočky - prostě kraviny k moři. V sobotu budu balit a v neděli teda letíme. Máma už balila něco dneska, chtěla po mě abych si aspoň uklidila a uklidila jsem si? No jasně... Pokus o vtip xD Říkám mámě že budu balit až v sobotu, páč nebudu šílet tejden před odletem... Do Francie jsem si taky balila dvě hodiny před tím, než jsem jela. "Nojo, ale já musim balit pro celou rodinu, a k moři!" zněla odpověď. Jen jsem udělala svůj olíbený xicht s očima v sloup a nehala to být.

Večer se musím nějak zkulturnit po té nemoci a hlavně si umýt a rozčesat hlavu - vzadu mám otřesnej chuchvalec, kterej ani náhodou nejde rozčesat, tak to zkusím, až budu mít na hlavě kondicionér. Třeba se mi to do hodiny povede. Rodiče jsou teď s Matesem někde v trapu se známejma, tak mám chvíli klid a můžu zas psát na blog. Už nemám podezření, že mi ho máma čte, už jsem si tím totiž téměř stoprocentně jistá. Takže mami - zdravím... Neboj, že bych sem psala něco tajnýho, fakt se nic exkluzivního nedozvíš xD Mimochodem Petro, taky proto jsem sem nechtěla psát nic moc podrobnýho o tý rozlučce :))

A jakto, že jste tak neaktivní? Nepíšete nic novýho na blogy? Petro, Rejžo, Jessi? Nemám co číst :( Jo a taky mám podezření, že už ani ty moje žvásty nečtete (no mezi náma, ani bych se vám nedivila). Páč nikdo jinejk kromě Petry, která si občas vzpomene, mi poslední dobou nepíšete žádný komentáře... Že si to píšu jen tak jako do prázdna :(

No nic, přestávám si stěžovat a jdu něco dělat. Dám teďka na spolužáky nějaký fotky z posledního zvonění a pak si půjdu na chvíli lehnout (abych jako měla pocit že dodržuju pokyny lékaře) a něco si přečtu. Ještě musím psovi dát pár suchejch uvařenejch špaget, který zbyly od oběda, jsem zvědavá, s čím je dostane, páč žádný konzervy už nemáme, možná tam jsou ještě nějaký masový taštičky, no podívám se. Večer si musím udělat něco k večeři, protože maminka se samozřejmě navečeří někde tam, mám takový hlodavý pocit, že to skončí stejně u jogurtu.

Jinak já se teda s váma asi loučím, v neděli odlítáme a v pátek ani v sobotu už asi zápis přidat nestihnu. Mějte se hezky a snad se ve zdraví setkáme :) Petro, Ty se v nemocnici drž. Tak ahój, budu na vás v Řecku myslet!!! :)